Historie Klubu

Senior field – tohle prašné hřiště na Čermákově ulici ve Znojmě se stalo pro Znojmo Knights skoro až posvátným místem. Právě tady uspořádala parta přátel kolem Radima Pařízka v létě 2009 historicky první trénink amerického fotbalu, který kdy ve Znojmě proběhl. Zprvu spíše zábava a zvědavost vyzkoušet si nový sport vyeskalovala po 13 letech v absolutní sportovní senzaci.

V roce 2022 tým Znojmo Knights nastupuje do nejvyšší rakouské ligy AFL, považovanou za jednu z nejlepších v Evropě. Během 12 let vývoje začalo nástupem v roce 2010 do 7s ligy AFUVAS. O 2 roky později přijala Česká asociace amerického fotbalu týmy AFUVAS pod svá křídla, čímž se také Knights stali novým členem ČAAF. V následujících letech opustilo tým několik hráčů a postupně se velmi výrazně zužovala základna hráčů až do chvíle, kdy v roce 2014 byl tým na pokraji rozpadu. Velký nábor na konci 2014, příchod nových hráčů, ale také klíčových tahounů do managementu týmu, to vše vedlo k tomu, že v roce 2015 odehráli Knights finálový zápas poprvé v historii na hlavním znojemském stadionu před více jak tisícovkou diváků a s obrovskou show.

Knights v nadcházející sezoně čekala 2. nejvyšší česká liga a zároveň velký krok do „opravdového“ jedenáctkového fotbalu. Další zásadní krok přišel v roce 2017, kdy se Knights rozhodli přesunout fotbalování do sousedního Rakouska pod křídla asociace AFBO. Do Rakouska se přesunuly zároveň také všechny mládežnické týmy. Tady nás čekala strmá cesta vzhůru a každý rok znamenal postup do vyšší Divize. 2022 se Knighs představí mezi fotbalovou smetánkou Evropy v rakouské AFL lize

Návrat do ČAAF

Akvizice jednoho z nejlepších trenérů v Evropě

Ve Znojmě bude koučovat Martin Kocián, který má zkušenosti jak ze zámoří tak i ze samotné AFL.

Postup do AFL

Znojemští rytíři postoupili do první divize rakouské AFL.

Vítězství 1. divize AFL

Vítězství 2. divize AFL